Dlaczego warto dbać o stopy?

Stopy stanowią fundament ciała człowieka. Każdego dnia oprócz wielu kilometrów muszą jeszcze nosić cały ciężar ciała. Krzywe stawianie stóp lub różne schorzenia wpływają negatywnie zarówno na zdrowie jak i na postawę ciała. Dlatego każdego dnia należy poświęcić chwilę na dbałość o stopy. Nieprawidłowe stawianie stóp może wpłynąć na znaczne dysproporcje ciała. Wynika to z takich czynników jak nadwaga spowodowana złymi nawykami żywieniowymi, zaburzenia krążenia krwi, obniżenie siły mięśniowej czy długotrwałego unieruchomienia kończyn dolnych. Wyeliminowanie tych czynników pozwala na zachowanie poprawnej postawy.

Czy warto iść do podologa?

Podolog to specjalista, który sprawdzi stan stóp i w razie potrzeby skieruje do innego lekarza (dermatologa, chirurga lub ortopedy). Pomaga on w drobniejszych problemach, takich jak wrastające paznokcie, haluksy czy modzele. W przypadku poważnych schorzeń, podolog nie jest w stanie pomóc. Badanie stóp białołęka powinno być wykonywane już od najmłodszych lat, dzięki temu można wcześnie wykryć wady postawy czy problemy z poprawnym stawianiem stóp. Diagnoza w początkowej fazie życia pomoże zapobiec poważnym problemom. Czy na Białołęce są gabinety podologiczne? Owszem. Wystarczy się umówić na wizytę i przybyć na umówioną godzinę. Przed wyborem gabinetu warto zwrócić uwagę zarówno na doświadczenie jak i wykształcenie podologa.

Specjalista na Białołece

Białołęka jest oddalona nieco od centrum, za to obecnie trwa tam zaawansowana rozbudowa osiedli. Są szkoły, restauracje, przychodnie oraz gabinety lekarskie. Nie trzeba więc ruszać się do centrum i stać w korkach żeby udać się do lekarza, który pomoże utrzymać stopy w odpowiednim stanie. W tej części nie brakuje salonów podologicznych, w których można uzyskać potrzebną pomoc i sprawdzić stan swoich stóp. Stopy stanowią filar sylwetki człowieka, dlatego warto o nie dbać poprzez:

– odpoczynek i regenerację
– pielęgnację
– regularne ćwiczenia i ruch, które pomogą zachować je w dobrym stanie
– odpowiednią dietę (zachowanie odpowiedniej masy ciała nie pozwala na przeciążenia)
– zakup odpowiedniego obuwia, które zapewni komfort

Dlatego nie zwlekaj, jeśli masz problem ze stopami, udaj się do specjalisty, który z pewnością pomoże ci rozwiązać swoje dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 7 =